MISZ MASZ GEOMETRYCZNY

Wiecie jak to jest z tą spontanicznością ? Tak, że najlepiej wygląda wtedy, gdy jest dopracowana na tip top ;D Czyli niech nasza dewizą będzie dystans, luz i improwizacja, ale przede wszystkim bajeranckie zdyscyplinowanie.

To dlatego tyle zajmuje przygotowanie się do rzeczy mających dla nas znaczenie. Nie chcemy zostawiać ich przypadkowi. Staramy się by to co można- zrobić dobrze. To co po drodze się może wydarzyć to inna bajka. My jednak dajemy z siebie jak najwięcej. Wrócę jeszcze do tego wątku niżej.

Przygotowania powoli dobiegają końca ( jeśli w ogóle można powiedzieć, że ten koniec kiedykolwiek następuje…) Jedna z najważniejszych rzeczy-  sukienka, wisi już w rodzinnym domku, podobnie jak garniak Pana Młodego.

SAMSUNG

W taki sposób w salonach wygląda rozczulanie i pokrzepianie ;) Niestety metoda ta na mnie działa zbyt dobrze.

SAMSUNG

SAMSUNG

Oszczędzę Wam szczegółów związanych z przygodami mniej atrakcyjnymi dla mojej psychiki. Ważne, że wszystko powoli zaczyna „wyglądać”. To taki moment, kiedy zarazem nie mogę się doczekać tego wszystkiego co ma się wydarzyć, a zarazem jego bliskość momentami trochę przestrasza. Równocześnie coś się kończy, a coś zaczyna. W zasadzie w całym okresie Narzeczeństwa tak się złożyło, że nie tyle nurtowały mnie kwestie związane z samym ślubem, czy weselem- od strony technicznej. Te akurat zaczęły grać swoje skrzypce teraz. Czy nie wywinę orła w sukience?, czy zespół się spisze?, czy sala będzie ok?, czy ludzie będą zadowoleni?, czy pogoda dopisze??? ( !!! ), itd. itd.

Najwięcej czasu zajęło mi jednak, ogarnięcie się z  tematami, których do końca nigdy się na dodatek ogarnąć nie da. Poskramianie swojej kontroli wobec wydarzeń na które wpływu się nie ma. To wydaje się proste, bo po co zamartwiać się czymś, na co się ma nijakie oddziaływanie. Mimo wszystko pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Ten czas najbardziej dał mi do zrozumienia, że niezależnie od tego jak byśmy się spinali, chcieli- to właśnie On- Czas jest tym, czego potrzebujemy, by coś „ogarnąć”, co musimy sobie dać w świecie, który go nam zabiera i uczy, że nie wolno stać w miejscu. Ale to właśnie wtedy, gdy wydaje się nam, że jeżeli nie będziemy gnać do przodu, uważając, że tracimy- w rzeczywistości pozbawiamy się go jeszcze więcej, bo pewne sprawy- jak bumerang, wrócą do nas jeszcze bardziej zagmatwanymi, trudnymi.

Misz Masz geometryczny- to takie moje wyważenie- że najważniejsze w ogóle w życiu to z jednej strony wychodzenie na przeciw sytuacjom, dopracowywanie projektów, przykładanie się, z drugiej świadomość, że nie da się mieć kontroli nad wszystkim i może nie powinno się jej mieć.

Gdy doświadcza się dobrych rzeczy, jest szczęśliwym, ale pamięta też o drugiej stronie medalu życia, łatwo popaść w schizę i oplatający coraz ciaśniej niepokój.  Są rzeczy, z którymi nie da się oswoić czysto teoretycznie i od razu. I tyczy się to zarówno techniczno- przedmiotowych rzeczy jak związanych z naszymi najgłębszymi doświadczeniami. Ostatecznie potrzeba zaufania, że wszystko ma w życiu swoje miejsce, że straty są chwilowe, że jest i będzie dobrze.

Tym wpisem wszem i wobec zapowiadam: WRÓCIŁAM ! ;) Poniżej spotkanie z koleżanką, której ślub odbył się dwa tygodnie temu, na trzy przed Naszym, tak się odprężałyśmy! SAMSUNG

A tutaj moja droga z basenu, czyli ten rodzaj rekreacji i sportu, którego ostatnimi czasy zbyt rzadko udaje mi się praktykować, ale jeżeli już- jestem wniebowzięta.

SAMSUNG

Przyszedł czas na NAJWAŻNIEJSZE.

SAMSUNG SAMSUNG

16 maja o godz. 16.30 w kościele św. Jana Chrzciciela, w malowniczej miejscowości Doliny Wiercicy- Złotym Potoku odbędą się Nasze Zaślubiny, na które mam zaszczyt Was zaprosić. Szczególnie znajome i zaprzyjaźnione osoby, które niezależnie od okoliczności, zawsze pozostają z Nami związane. I Was wspaniali czytelnicy, którzy od jakiegoś już czasu w różny sposób dajecie świadectwa swojej życzliwości, jesteście moim dopingiem i radością.

Jutro razem z Wami wrócę na chwilę do tego, od czego się to wszystko zaczęło, zapraszam !

20150503_011204m

1421 Total Views 1 Views Today
comments

Będzie mi miło, jeśli po przeczytaniu postu zostawisz po sobie jakąś iskrę tego co tu znalazłeś. Blog jest przyjaznym azylem, dlatego każdy wulgarny komentarz zostanie skasowany, podobnie jak wszelkie złośliwości.