Puść swój orzech

W Ameryce Południowej żyje gatunek małp, który nazywa się spider monkey. Tubylcy polują na nie w ten sposób, ze wiercą otwór w drzewie. Otwór ma mieć taka wielkość, żeby małpa mogła z trudem włożyć do niego rękę. Potem do tego otworu wkłada się orzech i czeka. Małpa przychodzi, widzi orzech, wiec wkłada rękę, żeby go wziąć. Ale jak chwyci orzech, jej ręka zaciśnie się w pieść i już nie jest w stanie jej wyjąc tego otworu, więc zaczyna się szarpać. Wtedy przychodzi myśliwy i chwyta małpę.
Oczywiście, jeśli małpa byłaby mądra, to wypościłaby orzech i mogłaby uciec. Ale wtedy straciłaby swoją zdobycz.

Jakże często postępujemy podobnie. Jakże często zatracamy się w małych, nieistotnych sprawach, tracąc wielkie możliwości, jakie życie ze sobą niesie? Zastanów się, co jest Twoim orzechem, co warto puścić, żeby dać sobie szansę na wolność.

Zaczerpnięte  z opowiadania Witolda Wójtowicza.

Rodney Smith (2)

 

685 Total Views 1 Views Today
comments

Będzie mi miło, jeśli po przeczytaniu postu zostawisz po sobie jakąś iskrę tego co tu znalazłeś. Blog jest przyjaznym azylem, dlatego każdy wulgarny komentarz zostanie skasowany, podobnie jak wszelkie złośliwości.

  • Dobre to

    Kto by pomyślał, że jest taka ciekawa metoda polowania. .. Z drugiej strony patrząc, do jakich to rozwiązań może doprowadzić dążenie człowieka do osiągnięcia określonego celu. Czego to człowiek nie wymyśli. Dostrzeżcie efektywność i elegancję tego rozwiązania. Pozdrawiam.

  • http://www.tatologia.com Kamil

    to jest historii o większości z nas i internecie:)

  • etiudavoyager

    A ja znów pomyślałam sobie jak to w przeszłości bardzo mocno „trzymałam” różne relacje. Tym gorzej było jeśli ich owoce były fatalne- zaciskanie wtedy pięści jeszcze bardziej wzmagało już i tak pokrętne emocje. Myślę, że każdy mógłby „pochwalić” się chociaż jedną podobną sytuacją, kiedy bardzo chcąc coś czy kogoś zatrzymać z jakiś powodów- staje się swoim wrakiem, a owa materia o którą tak walczymy okazuje się i tak nie warta zachodu. Co do sprytnego sposobu dopadnięcia małpki to faktycznie doceniam ;) !